Prokuratura Okręgowa w Opolu oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu prowadzą śledztwo wobec podejrzanego o korupcję pracownika nadleśnictwa.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich świadków lub osób udzielających łapówek zatrzymanemu urzędnikowi, o złożenie w tej sprawie wyjaśnień. Przedsiębiorcy udzielający łapówek, którzy dobrowolnie ujawnią wszystkie okoliczności przestępstwa, unikną odpowiedzialności karnej.

Pod koniec kwietnia 2017 roku, policjanci Wydziału d/w z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zatrzymali pracownika jednego z nadleśnictw w województwie opolskim. Mężczyzna miał przyjmować łapówki od przedstawicieli firm, w tym materiały budowlane czy usługi motoryzacyjne. 47-latek został  tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Od tamtej pory policjanci zajmujący się tą sprawą przesłuchali kolejnych świadków. Efekt ich pracy pozwolił na przedstawienie dodatkowych  zarzutów podejrzanemu o korupcję urzędnikowi. Śledczy ustalili, że przedsiębiorców zmuszonych do udzielenia łapówki zatrzymanemu może być więcej.

W związku z powyższym, policjanci Wydziału d/w  z Korupcją KWP w Opolu wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Opolu, zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które zostały zmuszone do udzielenia nieuczciwemu urzędnikowi korzyści majątkowych, do złożenia w tej sprawie wyjaśnień – korzystając z dobrodziejstw art. 229§6 k.k.

Przypominamy, ze zgodnie z nim nie podlega karze osoba, która udzieliła łapówki „[…] jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten się o nim dowiedział”.

Osoby chcące złożyć w tej sprawie wyjaśnienia, lub posiadające inne informacje na temat działalności korupcyjnej tego urzędnika, proszone są o kontakt z:

 

Komendą Wojewódzką Policji w Opolu

45-077 Opole, ul. Korfantego 2

Tel.: 77 422 22 79, Fax.: 77 422 26 84

Mail: korupcja@op.policja.gov.pl

lub:

Prokuraturą Okręgową w Opolu

45-066 Opole, ul. Reymonta 24

Tel. 77 400 12 00

Źródło: opolska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię