Do lęborskich policjantów zgłosiła się para mieszkańców powiatu lęborskiego, którzy poinformowali ich o tym, że od dłuższego czasu są nękani. W rozmowie z nimi śledczy dowiedzieli się, że od około czterech miesięcy młoda kobieta przychodzi pod ich dom, rzuca kamieniami w okna oraz dzieci. Kobieta krzyczy obraźliwe słowa oraz drażni ich psy. Mimo wyraźnego sprzeciwu osób kobieta nie przestawała nękać pokrzywdzonych, była coraz bardziej nachalna i agresywna, dlatego pokrzywdzeni podjęli decyzje o zgłoszeniu tej sprawy policjantom.

Policjanci bardzo szybko ustalili miejsce pobytu kobiety i zatrzymali ją. Podejrzana o uporczywe nękanie mieszkanka Lęborka została przewieziona do prokuratury, gdzie ogłoszono jej zarzuty stalkingu, a prokurator zastosował wobec niej dozór policji, zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Zgodnie z kodeksem karnym za uporczywe nękanie innej osoby, które wzbudza w niej poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię