Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z katowickiej komendy miejskiej zatrzymali dwóch mieszkańców Żor podejrzanych o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu należącym do 33-latka znaleziono ponad 700 gramów marihuany. W pomieszczeniu gospodarczym należącym do 49-letniego mieszkańca Żor, antynarkotykowi odkryli plantację konopi. Zabezpieczono 43 krzewy w różnej fazie wzrostu oraz ponad 1 kg gotowego suszu. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach cały czas sprawdzają i weryfikują informację o miejscach, gdzie mogą być sprzedawane narkotyki. Antynarkotykowi ustalili, że do handlu tymi środkami może dochodzić w Żorach. Kilka dni temu wspólnie w katowickimi wywiadowcami, wkroczyli do akcji. Podczas przeszukania mieszkania 33-latka, funkcjonariusze znaleźli ponad 700 gramów suszu. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana.

Policjanci przeszukali również pomieszczenia gospodarcze należące do 49-letniego mieszkańca Żor. Antynarkotykowi  odkryli tam nielegalną plantację konopi. Zabezpieczono  43 krzewy w różnych fazach wzrostu oraz ponad kilogram gotowego suszu, a także sprzęt służący do uprawy. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, natomiast starszy posiadania znacznych ilości i uprawy narkotyków. Prokurator zostosował wobec nich poręczenie majątkowe i objął policyjnym dozorem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału dw. przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żorach.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię