Wspólne działania funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie doprowadziły do zatrzymania 40-latka, który podejrzany jest o uprawę konopi innych niż włókniste, a także posiadanie znacznych ilości narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli łącznie 7,5 kilograma marihuany, blisko 4,5 kilograma amfetaminy oraz 25 krzewów nielegalnych roślin.

Od pewnego czasu pińczowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach pracowali nad sprawą rozprowadzania narkotyków na terenie województwa świętokrzyskiego. W miniony piątek kryminalni dotarli do jednej z posesji na terenie powiatu pińczowskiego, gdzie wspólnie dokonali przeszukania niezamieszkałej posiadłości, niedawno zakupionej przez znanego mundurowym 40-latka.

Szybko okazało się, że na posesji prowadzona była okazała plantacja konopi innych niż włókniste. Policjanci podczas działań zabezpieczyli łącznie 25 krzewów nielegalnych roślin, a także 7,5 kilograma marihuany oraz blisko 4,5 kilograma amfetaminy.

Zatrzymany 40-latek usłyszał zarzuty wytwarzania, posiadania oraz obrotu środkami narkotycznymi w znacznych ilościach. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Pińczowie został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię