W miniony piątek funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspierani przez kryminalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego zadali kolejny, bolesny cios w narkotykową przestępczość. Stróże prawa zabezpieczyli ponad trzy i pół kilograma narkotyków oraz zatrzymali ich właściciela, 33 –latka. Dziś mieszkaniec powiatu ostrowieckiego decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się zwalczaniem narkotykowej przestępczości od dłuższego czasu podejrzewali, iż jeden z mieszkańców powiatu ostrowieckiego może posiadać nielegalne specyfiki. Z ustaleń policjantów wynikało, że może on posiadać znaczne ilości narkotyków.

W minione piątkowe popołudnie świętokrzyscy policjanci wspierani przez kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskiego dotarli do jednego z domów na terenie powiatu, gdzie zastali niekryjącego swoje zaskoczenie 33 –latka. W trakcie przeszukania mundurowi w kilkunastu miejscach znaleźli łącznie ponad dwa kilogramy białej substancji, zidentyfikowanej jako amfetamina oraz ponad półtora kilograma roślinnego suszu wstępnie określonego jako marihuana. Nielegalne specyfiki zostały zabezpieczone i trafiły do kryminalistycznego laboratorium. Natomiast 33 –latkowi został zapewniony nocleg w policyjnym areszcie.

Wczoraj mieszkaniec powiatu ostrowieckiego w miejscowej prokuraturze usłyszał zarzut znacznego posiadania narkotyków, a dziś decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. 33 –latkowi może teraz grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię