Trzy osoby zatrzymane i blisko 4 kilogramy zabezpieczonych narkotyków o szacowanej wartości około 250 000 złotych. To efekt pracy kieleckich kryminalnych, którzy w środowe popołudnie pojechali pod jeden z adresów na terenie miasta.

W środę funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pracując nad jedną ze spraw udali się pod adres, który kilkukrotnie pojawiał się w ich materiałach. Policjanci podejrzewali, że w tym mieszkaniu mogą przebywać dwaj mężczyźni, którzy mają związek z narkotykowym procederem. Przewidywania mundurowych się potwierdziły.

W mieszkaniu, typowanym przez kryminalnych byli zarówno 19-latek jak i 21-latek, którym towarzyszyli ich znajomi 21, 22-latek oraz ich 22-letnia znajoma. Już pierwsze czynności wykonane przez kryminalnych, wykazały że trzech mężczyzn, 22-latek i jego dwóch 21-letnich kolegów ma związek z narkotykami. W trakcie przeszukania osób i ich mieszkań policjanci zabezpieczyli blisko 4 kilogramy podejrzanych substancji, których znaczną ilość, bo ponad 2 kg stanowił susz, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana. Pozostałe substancje to najprawdopodobniej amfetamina i mefedron. Zabezpieczone środki trafiły do laboratoryjnych badań, a trzej mężczyźni do aresztu. Pozostałe dwie osoby, 19-latek i jego znajoma po czynnościach zostali zwolnieni.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego w toku czynności ustali, że dwaj 21-latkowie oprócz posiadania zabronionych substancji najprawdopodobniej mają związek z rozprowadzaniem narkotyków, za co grozi nawet do 10 lat więzienia. Z kolei 22-latek odpowie za posiadanie zabronionych substancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię