Trzy miesiące w areszcie spędzą mieszkańcy Legnicy, którzy kilka dni temu w sklepie w Legnicy dokonali kradzieży rozbójniczej. Jeden z zatrzymanych groził ochroniarzowi przedmiotem przypominającym broń. Podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kryminalki.pl (@kryminalki.pl)

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy i Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, odbyło się posiedzenie aresztowe w Sądzie Rejonowym w Legnicy, na którym sąd orzekł środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztu dla 22-latka i 24-latka.

Mężczyźni w dniu 29 marca br., o godzinie 15.30 w jednym ze sklepów na terenie Legnicy dokonali kradzieży rozbójniczej. Ukradli zabawki, kawy oraz maszynki do golenia a następnie przeszli linię kas nie płacąc za towar. Ochroniarz sklepu widząc całą sytuację podszedł do mężczyzn i poprosił ich, aby poszli z nim do pomieszczenia socjalnego. Wówczas legniczanie zaczęli zachowywać się agresywnie. Nagle jeden z nich, idąc w stronę wyjścia, wyciągnął zza paska spodni przedmiot przypominający broń, który skierował w kierunku ochroniarza. Policjanci poinformowani o całym zdarzeniu błyskawicznie ustalili i zatrzymali sprawców, a następnie osadzili ich w policyjnej celi.

Po zgromadzeniu całości materiałów dowodowych przez legnickich policjantów, 24-latek został doprowadzony Prokuratury Rejonowej w Legnicy, gdzie usłyszał dwa zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej i jeden gróźb karalnych w warunkach recydywy. Natomiast 22-latek usłyszał zarzut kradzieży i 3 zarzuty kradzieży rozbójniczej.

Podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja Legnica 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię