Funkcjonariusze z Rawicza zatrzymali pięciu złodziei, dwie kobiety i trzech mężczyzn, chwilę po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży. Sprawcy pochodzą z różnych miast, ale łączy ich wspólne działanie w kradzieżach. Teraz wszyscy razem będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów.

17 marca br., dyżurny rawickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży w sklepie przy ul. Sarnowskiej w Rawiczu. Para – kobieta i mężczyzna – opuściła sklep nie płacąc za towar. Sprzedawca obserwował ich dalsze poczynania i powiadomił policję, dokładnie opisując wygląd złodziei.

Patrole natychmiast udały się na miejsce. W trakcie działań okazało się, że zatrzymani sprawcy działali w większej grupie, w której był również kierowca.

Łącznie zatrzymano 5 osób – dwie kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 19 do 43 lat. Pochodzili z różnych miast, m.in. z Wałbrzycha, Konina i Jarocina. W Rawiczu zatrzymali się w drodze na „towarzyski wypad” do Poznania. Postanowili zdobyć dodatkowe środki poprzez kradzież towarów do sprzedaży.

W samochodzie, którym przyjechali złodzieje, policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży, m.in. dwa drony, wideo furtkę i aparat fotograficzny. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 2 tysiące złotych.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara do 5 lat więzienia. Najstarszy ze sprawców działał w recydywie, co może skutkować powrotem za więziennym murem. Żadna z zatrzymanych osób nie uniknie konsekwencji prawnych za swoje działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię