ilustracja

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 29-latka, który na jednym z osiedli w Wieliczce usiłował ukraść koła z pojazdu marki Audi. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili także, że odpowiada on za szereg włamań i kradzieży. Mężczyzna co najmniej sześciokrotnie przewiercał zbiorniki paliwa samochodów kradnąc paliwo i powodując w sumie straty na kwotę blisko 9 tys. zł.

5 kwietnia br. dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, zostali wezwani na interwencję na jedno z osiedli w Wieliczce, gdzie nieznany mężczyzna miał odkręcać koła z zaparkowanego tam audi i przerzucać do innego pojazdu. Gdy policjanci przybyli na miejsce, w pojeździe podejrzanie zachowującego się mężczyzny znajdowały się już odkręcone 3 koła a złodziej właśnie odkręcał ostatnie. Mężczyzna tłumaczył się, że pojazd należy do jego krewnego i że został poproszony o „przysługę” odkręcenia kół. Mundurowi nie dali mu wiary znając jego kryminalną  przeszłość (był bowiem karany za kradzieże) i zatrzymali 29-latka.

W trakcie czynności śledczy ustalili także, ze zatrzymany w ostatnim czasie na terenie powiatu wielickiego przewiercił zbiorniki paliwa 6 samochodów (dostawczych jak i osobowych) kradnąc z nich olej napędowy (400 litrów) – powodując straty o łącznej wartości 9000 zł (wynikające także ze zniszczonego mienia – uszkodzeń baków). Tak więc podejrzany usłyszał 7 zarzutów. Mężczyzna przyznał się do winy. Aktualnie sprawa ma już swój finał i po zebraniu kompletnego materiału dowodowego, przesłuchaniu pokrzywdzonych skierowana zostanie do sądu z aktem oskarżenia. 29-latek za kradzieże z włamaniem będzie odpowiadał w warunkach recydywy (był już wcześniej karany za podobne przestępstwa) i grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię