Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który wydarzył się w pobliżu miejscowości Osiek na drodze wojewódzkiej nr 214. W wyniku zderzenia 4 aut śmierć poniosły dwie osoby.

Dzisiaj kilka minut po godzinie 7:00 dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant otrzymał informację o wypadku drogowym jaki wydarzył się w pobliżu miejscowości Osiek na drodze wojewódzkiej nr 214. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z posterunku w Skórczu, funkcjonariusze z drogówki oraz technik kryminalistyki.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy do wypadku doszło, gdy kierowca volkswagena caddy prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni, gdzie zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku ciężarowym renault. W skutek tego wypadku zginęło dwóch mężczyzn w wieku 22 i 62 lat, którzy byli pasażerami volkswagena i podróżowali w przestrzeni bagażowej auta. Obrażeń ciała doznali również obaj kierujący.

Bezpośrednio po tym zdarzeniu, na tej samej drodze doszło do drugiego wypadku drogowego z udziałem kolejnych pojazdów. Kierowca renault master jadąc w kierunku Osieka, aby uniknąć najechania na rozbite pojazdy, w trakcie hamowania zjechał na pobocze drogi, gdzie został uderzony przez jadące za nim osobowe daewoo. W wyniku tego zderzenia ranna została pasażerka osobówki. Droga w miejscu, gdzie doszło do tych wypadków była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy dla aut osobowych oraz busów. Interweniujący w tej sprawie policjanci sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitych pojazdów. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Pamiętajmy, aby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Mundurowi przypominają również o prawidłowym przewozie pasażerów. Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego przewóz osób może odbywać się tylko pojazdem do tego przeznaczonym lub przystosowanym. Liczba przewożonych osób nie może przekraczać liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym. Można przewozić pasażerów samochodem ciężarowym poza kabiną kierowcy pod warunkiem, że pojazd odpowiada wymaganym warunkom technicznym do przewozu osób. Pasażerowie nie mogą znajdować się między ładunkiem, a kabiną kierowcy i powinni być przewożone na miejscach siedzących. Pojazd przewożący w taki sposób pasażerów nie może przekraczać prędkości 50 km/h.

Żródło: Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię