Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek przed godziną 12 na drodze krajowej nr 235. Na trasie Chojnice – Brusy ambulans potrącił 68-letnią rowerzystkę. Mimo akcji reanimacyjnej kobieta zmarła.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach ustalają przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w miniony piątek na drodze wojewódzkiej nr 235 na trasie Chojnice- Brusy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca karetki jadący bez sygnałów uprzywilejowania potrącił kobietę, która najprawdopodobniej przejeżdżała przez przejście dla pieszych. 68-letnia rowerzystka w wyniku poniesionych obrażeń pomimo podjętej natychmiastowej akcji reanimacyjnej zmarła na miejscu zdarzenia. Teraz funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W piątek, 16 czerwca około godziny 11.30 dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 235 na wysokości miejscowości Zbeniny. Dyżurujący przy telefonie funkcjonariusz natychmiast wysłał na miejsce policjantów z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego, który znajdował się najbliżej tego miejsca zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 21-letni kierowca jadący fiatem doblo od strony Chojnic w kierunku Brus na wysokości miejscowości Zbeniny najprawdopodobniej na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przejeżdżającą przez to przejście 68-letnią rowerzystkę. Kobieta w wyniku poniesionych obrażeń, pomimo natychmiastowej podjętej akcji reanimacyjnej przez kierującego ambulansem zmarła na miejscu zdarzenia.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ambulansa był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy, a samochód i rower został odholowany na policyjny parking.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku oraz przeprowadzili oględziny. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Obecnie funkcjonariusze ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o rozważną i ostrożną jazdę.

Źródło: Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię