Policjanci zwracają się do kierujących z apelem o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność kierujących to najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji. Wielu z nich można uniknąć, przestrzegając przepisów prawa oraz zachowując rozwagę.

Nidzica:

Dzisiaj w nocy około godz. 01.00 na drodze wojewódzkiej koło miejscowości Wierzbowo gm. Kozłowo, doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Isuzu jadąc w kierunku miejscowości Wierzbowo, z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn zjechał na lewe pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Wskutek tego zdarzenia kierowca pojazdu poniósł śmierć na miejscu.
Policjanci pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Olecko:

Wczoraj (07.02.2018 r.) po godzinie 11:00 oficer dyżurny oleckiej policji został powiadomiony o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 65 w miejscowości Sedranki.  Natychmiast na miejsce skierowano służby ratunkowe.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu czterokołowego lekkiego, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku tego uderzył w jego tył i zepchnął do przydrożnego rowu. Pojazdem kierował mieszkaniec powiatu oleckiego, który w wyniku odniesionych obrażeń zginał na miejscu.

49-letni kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię