Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mieszkańca Grudziądza podejrzanego o rozbój i kradzieże, z których uczynił sobie źródło dochodu. Mężczyzna, pod pretekstem kupna telefonu, spotykał się ze sprzedającym, a gdy tylko dostał towar do ręki, by sprawdzić czy wszystko z nim w porządku, uciekał nie płacąc. Wczoraj sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu sprawcy. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

W poniedziałek (27.07.20) kryminalni z Grudziadza zatrzymali 37-latka podejrzewanego o rozbój i liczne kradzieże, z których zrobił sobie” sposób na życie”.  Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 37-latek – doskonale znany grudziądzkim stróżom prawa – w minioną sobotę (25.07.20), w bloku na jednym z grudziądzkich osiedli, zaatakował gazem nieznajomego, dotkliwie go pobił pałką i zabrał mu telefon komórkowy.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że ten sam mężczyzna tylko w lipcu dokonał jeszcze kilku kradzieży. Spotykał się ze swoimi „potencjalnymi ofiarami” pod pretekstem zakupu telefonów komórkowych. W trakcie transakcji nie płacił jednak za nie, a uciekał z łupem.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzieży zuchwałej. Śledczy wystapili też do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Wczoraj (28.07.20) sąd przychylił się aresztował „rozbójnika” na 3 miesiące. Za popełnione czyny grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kujawsko-pomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię