Jedna z kontroli drogowych wrocławskich mundurowych zakończył się ujawnieniem kilku tysięcy porcji handlowych narkotyków i zatrzymaniem 29-letniego właściciela tych substancji. Funkcjonariusze narkotyki ujawnili w pojeździe, a także w miejscu zamieszkania mężczyzny. Policjanci zabezpieczyli także telefon komórkowy i wagę. Spotkanie z mundurowymi nie mogło zakończyć się inaczej jak przewiezieniem mężczyzny do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego podczas pełnionej służby zwracają uwagę na wszelkie nienaturalne czy nerwowe zachowania związane z reakcją na ich widok. Podobnie było i tym razem, kiedy na ulicy Damrota we Wrocławiu mundurowi mieli wątpliwości, co do zachowania kierującego osobową skodą. Policjanci postanowili porozmawiać z kierującym i zweryfikować czy ich podejrzenia są słuszne.

29-latek podczas spotkania z funkcjonariuszami zachowywał się bardzo nerwowo, a jego ręce mocno się trzęsły. Mężczyzna nie chciał jednak współpracować z policjantami ani z nimi rozmawiać. Funkcjonariusze w rzeczach mieszkańca Głogowa, ujawnili worek foliowy z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Substancją tą okazała się być marihuana w ilości blisko 4 tysięcy porcji handlowych.

Policjanci wraz z kierującym pojechali do miejsca jego zamieszkania, gdzie dokonali kontroli zajmowanych przez niego pomieszczeń. Czynności te przyniosły efekt w postaci ujawnienia kolejnych porcji narkotyków. Łącznie przy okazji realizacji tej sprawy policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 6 tysięcy porcji handlowych marihuany.

Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z aktualnymi przepisami popełnione przez niego przestępstwo może skutkować nawet 10-letnim pobytem za kratkami. Po raz kolejny dzięki wrocławskim policjantom z rynku zostały wyeliminowane duże ilości środków odurzających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię