Foto: archiwum

Wczoraj w południe funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach na terenie gminy Nowa Słupia zatrzymali 18-letniego kierującego. Nastolatek kierował pojazdem bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających. Za swoje nieprzemyślane zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z drogówki patrolowali wczoraj w południe trasy w rejonie gminy Nowa Słupia.  Na jednej z dróg zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Rover. W trakcie czynności okazało się, że 18-latek nie posiada dowodu rejestracyjnego jak również polisy ubezpieczeniowej auta. Dodatkowo nastolatek nie posiadał również prawa jazdy ponieważ jeszcze ich nie uzyskał.

Policjanci zwrócili również uwagę na fakt, iż zachowanie 18-latka wskazywało na stan po zażyciu środka działającego podobnie do alkoholu, a na twarzy było widać wyraźne ślady białego proszku. Po przeprowadzeniu wstępnego badania narkotestem okazało się, że kierujący może być pod wpływem amfetaminy.  W trakcie dalszych czynności mundurowi ujawnili u 18-latka woreczek foliowy z białą substancją wstępnie zidentyfikowaną jako amfetamina.

Nastolatek za zachowanie nie zgodne z prawem odpowie przed sądem. Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą, że kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających, a zabezpieczona substancja to narkotyki nastolatek może mieć dodatkowe kłopoty z prawem.

Źródło: Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię