Dwa miesiące aresztu – taką decyzję podjął wobec 42-letniego obywatela Ukrainy Sąd w Krośnie Odrzańskim. Mężczyzna mając blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie kierował w sposób niebezpieczny cysterną, stwarzając zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Zatrzymany został dzięki czujności innych kierowców.

Do zatrzymania 42-letniego obywatela Ukrainy, doszło we wtorek (29 sierpnia). Dyżurny krośnieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kierującym cysterną, którego sposób jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu. Został on zatrzymany przez innych kierujących, którzy zablokowali mu swoimi pojazdami drogę ucieczki. Na miejsce wezwano policjantów, którzy sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że ma on blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie. Według świadków, mężczyzna zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu oraz pobocze.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Podczas przesłuchania usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania w tym stanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.  Prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec 42-latka tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Źródło: Lubuska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię