Mogło dojść do tragedii. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali obcokrajowca, który w nocy jechał autostradą A-4 pojazdem ciężarowym kompletnie pijany i w dodatku „pod prąd”. Przeprowadzone badanie wykazało u kierującego blisko 2,4 promila. Po zatrzymaniu przez policjantów, mężczyzna twierdził, że nie wie jak to się stało, że wjechał na autostradę. Zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W niedzielę około godziny 2.45, patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie od oficera dyżurnego o tym, że autostradą A – 4 od strony Zgorzelca w kierunku Legnicy jedzie „pod prąd” kierowca pojazdu ciężarowego. Policjanci natychmiast ruszyli za tym samochodem, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe.

Szybko udało się im zlokalizować opisywany pojazd, zatrzymać kierującego i zwrócić uwagę innych prawidłowo jadących kierowców na niebezpieczeństwo, jakie on stworzył. Szybka reakcja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii, do jakiej niewątpliwie mogło dojść. Kierującym okazał się 43 – letni obywatel Ukrainy. Po zatrzymaniu przez policjantów, mężczyzna twierdził, że nie wie jak to się stało, że wjechał na A-4 pod prąd.

Policjanci zauważyli, że mężczyzna ma problem z utrzymaniem równowagi, a podczas rozmowy wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Wobec powyższego chcieli na miejscu przebadać kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety stan, w jakim znajdował się mężczyzna uniemożliwił przeprowadzenie badania.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego legnickiej komendy przewieźli 43 – latka na komisariat w Chojnowie, gdzie jeszcze raz poddano go badaniu alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone tym razem badanie wykazało u mężczyzny blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Samochód usunięto z drogi, a kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Teraz prowadzone są czynności w kierunku sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.

Źródło: KMP Legnic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię