Zgorzeleccy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się dwutygodniowym dzieckiem. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma w wydychanym powietrzu 2,2 promila alkoholu, a mężczyzna aż 3 promile. Dziecko zostało umieszczone w pogotowiu rodzinnym. Nieodpowiedzialnym rodzicom za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

29 maja br. policjanci ze Zgorzelca otrzymali informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Staszica nietrzeźwi rodzice sprawują opiekę nad niemowlęciem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce oraz zawiadomili pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Pogotowie Ratunkowe. Po wejściu do mieszkania w jednym z pomieszczeń policjanci zastali śpiącą przy stole 45-letnią kobietę, matkę 14-dniowego niemowlęcia. Kobieta miała w organizmie 2,2 promila alkoholu. W mieszkaniu znajdował się również ojciec dziecka, który pijany leżał na podłodze. 44-latek miał aż 3 promile alkoholu w organizmie.

Ponieważ dalsze sprawowanie opieki nad niemowlakiem przez nietrzeźwych rodziców było niemożliwe, dzieckiem zaopiekowali się pracownicy pogotowia opiekuńczego.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwi rodzice swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyli zagrożenie dla życia lub zdrowia chłopczyka może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze o wszystkim powiadomili także miejscowy sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie dziecka.

Źródło: KPP Zgorzelec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię