3,3 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego, którym przewoził przesyłki kurierskie. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z mundurowymi świadek. Nieodpowiedzialny 35-latek szybko został zatrzymany przez policjantów z drogówki. Grozi mu teraz kara 2 lat więzienia.

27 kwietnia 2021 roku około godziny 13:20 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wpłynęło zawiadomienie, że kierowca  jednej z firm kurierskich poruszający się citroenem, najprawdopodobniej prowadzi pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. W swoim zgłoszeniu świadek wskazał elementy charakterystyczne pojazdu, a także kierunek, w którym może poruszać się pojazd.

Natychmiast w rejon wskazany w zgłoszeniu pojechał patrol policjantów z łódzkiej drogówki. Szybko też zostało ujawnione i zatrzymane wskazywane w zgłoszeniu auto. Za kierownicą siedział 35-letni łodzianin. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującego. Alkosensor wskazał aż 3,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. W rozmowie z mundurowymi 35- latek tłumaczył swój stan problemami osobistymi.

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi powiatu łęczyckiego uprawnienia do kierowania pojazdami, a furgon z przesyłkami przekazali wskazanej osobie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, 35-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię