Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który za pośrednictwem serwisu społecznościowego uwodził małoletnie osoby

Policjanci wpadli na jego trop po zgłoszeniu przez matkę małoletniej poniżej 15-tego roku życia dziewczynki z terenu powiatu suskiego, że na początku kwietnia br jej córka poprzez jeden z serwisów społecznościowych nawiązała kontakt z mężczyzną, który składał jej propozycje obcowania płciowego, poddania się innym czynnościom seksualnym oraz przesłania mu zdjęć swojego nagiego ciała.

Wspólnie z Wydziałem do walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie wszczęto czynności procesowe i operacyjne, które doprowadziły do zatrzymania sprawcy w miejscu jego zamieszkania, w powiecie ciechanowskim. Zabezpieczono telefony komórkowe wraz z kartami sim, sprzęt komputerowy i nośniki danych, które użytował zatrzymany.

W trakcie wyjaśnień mężczyzna przyznał się do składania małoletniej propozycji obcowania płciowego i swoim zachowaniem zmierzał do realizacji zamierzonego celu, a także prosił o przesłanie nagich zdjęć. Przyznał też, że w ten sam sposób nawiązał kontakt jeszcze z co najmniej 10-cioma małoletnimi. Sprawa ma charakter rozwojowy. Na razie mężczyzna usłyszał zarzut z art. 200a§2kk zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2.

Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej zastosował wobec mężczyzny wolnościowe środki zapobiegawcze, w postaci dozoru policji 3 razy w tygodniu, zakazu opuszczania kraju, a także zakazu wszelkiego korzystania z portali społecznościowych.

Dla dobra postępowania i ochrony pokrzywdzonych nie zostaną ujawnione żadne szczegóły dotyczące tej sprawy.

Policjanci apelują do rodziców, by przestrzegali dzieci, jak powinny reagować, gdy ktoś próbuje nawiązywać z nimi kontakt i składa niemoralne czy inne propozycje.
Chcemy wyczulić rodziców na to, by mieli pod kontrolą, z kim ich pociechy nawiązują kontakty i jaki mają one charakter. Należy pamiętać, że w sieci i na portalach istnieje wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, na które narażone są nasze dzieci.

Żródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię