Ofiarą oszustów padł duchowny jednej z parafii powiatu hrubieszowskiego, który uwierzył, że pieniądze na jego koncie są zagrożone a mężczyzna, który się z nim kontaktuje, jest policjantem. Sposobem na zabezpieczenie gotówki miało być podanie danych do logowania oraz kodów autoryzujących transakcję. W ten sposób oszuści wyłudzili ponad 200 tysięcy złotych.

Z relacji duchownego wynikało, że na jego numer telefonu zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oznajmił, że jego pieniądze są zagrożone, gdyż dokonano włamania na jego konto. W dalszej rozmowie twierdził, że w powyższej sprawie jest prowadzone już śledztwo, będą zatrzymania sprawców, a do realizacji policyjnych czynności niezbędna jest jego pomoc. Duchowny miał potwierdzać operacje na swoim koncie.

Zgodnie z instrukcją duchowny autoryzował operacje na koncie i przekazał telefonicznie kody aktywacyjne, które przychodziły w sms-ach. W efekcie przestępcy zdołali pozyskać z konta duchownego kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze. Ofiarą tego typu przestępstw może paść każdy, niezależnie od wykonywanego zawodu, zajmowanego stanowiska czy pełnionej funkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię