Do Sądu Rejonowego w Bartoszycach trafił akt oskarżenia dotyczący kradzieży. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mieszkańcy gm. Bartoszyce, którzy wspólnie i w porozumieniu ukradli z marketu akumulatorowy klucz udarowy. 18-latek popełniając przestępstwo chciał udowodnić koledze dorosłość. Jego challenge udowodnił, ale zupełnie, co innego. Już kilka dni po kradzieży obaj zostali zatrzymali. Policjanci odzyskali klucz udarowy, który wrócił na sklepową półkę. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach do Sądu Rejonowego w Bartoszycach trafił akt oskarżenia w sprawie kradzieży. To przestępstwo popełnili dwaj koledzy. Wszystko zaczęło się od prześmiewczych zaczepek 20-latka, który zarzucał 18-latkowi brak odwagi i zdecydowania. Urażona duma młodszego z mężczyzn  nie pozwoliła mu pozostać obojętnym na te szyderstwa. 18-latek postanowił udowodnić koledze, że się myli. Za cel postawił sobie kradzież elektronarzędzi z supermarketu. Na challenge poszli razem. 18-latek kradł, a 20-latek stał na „czatach”. Udało się, ukradli warty ponad 500 zł klucz udarowy. Policjanci przyjęli zawiadomienie o tym przestępstwie 30 kwietnia br., a 6 maja zatrzymali obu mężczyzn. W plecaku 18-latka znaleźli skradziony klucz. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut przestępstwa kradzieży, przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Już niebawem sąd zdecyduje o karze dla nich. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: warmińsko-mazurska policja

1 KOMENTARZ

  1. kradzież jest wykroczeniem, czy już przestępstwem. To istotna różnica, bo za wykroczenie grozi co najwyżej 30 dni aresztu, a za kradzież będącą przestępstwem – kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dziś cezurę tę wyznacza wartość szkody wynosząca jedną czwartą minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli aktualnie 500 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię