Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przy udziale funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością narkotykową gdańskiej komendy wojewódzkiej podjęli działania, w wyniku których zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się produkcją amfetaminy. Zgodnie z decyzją sądu, zatrzymani mężczyźni, najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

W minioną sobotę na terenie jednej z miejscowości powiatu świeckiego, policjanci wydziału kryminalnego z chojnickiej komendy przy udziale funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się produkcją amfetaminy. Jeden z nich to 28-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, a drugi to 34- letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. W wyniku wykonanego przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 10 kg amfetaminy, oraz ponad 350 gramów płynnej amfetaminy, która może służyć do wyrobu tego narkotyku. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty i inne substancje mogące służyć do wytwarzania amfetaminy, a także gotówkę na poczet przyszłych kar.

Mężczyźni zostali zatrzymani, po zebraniu materiału dowodowego usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, za co grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Czarnorynkowa wartość wytworzonych narkotyków to nawet pół miliona złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Chojnicach, najbliższe 3 miesiące, mężczyźni spędzą w areszcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię