Przed weekendem w wągrowieckich mediach pojawiły się informacje o osobach, które okradły jednego z wągrowczan. W poniedziałek zostali zatrzymani w jednej z miejscowości w powiecie pilskim.

Zatrzymani to 19-letnia kobieta oraz 29-letni obywatel Bułgarii. Oboje zamieszkali w powiecie pilskim. Według relacji pokrzywdzonego w ubiegłą środę kilkanaście minut przed godziną 21:00 zgłosili się oni, żeby kupić wystawiony na portalu OLX telefon komórkowy. W trakcie krótkiej rozmowy kobieta stwierdziła, że chce sprawdzić działanie telefonu i pójdzie do samochodu po kartę sim. Po chwili towarzyszący jej mężczyzna z telefonem w ręku odwrócił się i pobiegł do samochodu, który był już gotowy do odjazdu.

Po tym zdarzeniu pokrzywdzony poinformował operatora numeru alarmowego 112 i złożył zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Należy podkreślić, że bezpośrednia współpraca z pokrzywdzonym, przełożyła się na skuteczność policyjnych działań, które doprowadziły do zatrzymania podejrzanych.

Zostali oni doprowadzeni do KPP w Wągrowcu, gdzie trwają z nimi dalsze czynności procesowe. Z ustaleń policjantów wynika, że para może mieć związek z innymi przestępstwami do których doszło na terenie Wielkopolski. Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię