Policjanci z Komisariatu Policji w Kożuchowie otrzymali informację o pożarze w jednym z mieszkań na kożuchowskim rynku. Gdy przyjechali na miejsce, w oknie spostrzegli kobietę, która wzywała pomocy. Jej życie było zagrożone, więc funkcjonariusz nie wahał się ani chwili i pospieszył jej z pomocą. Dzięki takiej reakcji, życie 45-latki zostało uratowane.

W niedzielę, 11 czerwca 2017 roku oficer dyżurny nowosolskiej komendy otrzymał informację o pożarze na ul. Rynek w Kożuchowie. Na miejsce szybko pojechał patrol z Komisariatu Policji w Kożuchowie. Policjanci zauważyli, że w oknie na drugim piętrze kamienicy, z którego wydobywał się dym, stoi kobieta i machając rękami wzywa pomocy. Policjanci pobiegli pod drzwi mieszkania, gdzie dwóch mężczyzn próbowało wiadrami z wodą gasić pożar. Sierżant Michał Kucaj widząc, że czyjeś życie jest zagrożone, nie zastanawiał się długo, natychmiast pospieszył tej osobie z pomocą.

Funkcjonariusz wyważył drzwi i wbiegł do środka, nawołując kobietę. Z uwagi na silne zadymienie, nic nie było widać. Policjant, nie czekając na Straż Pożarną, zapalił latarkę w telefonie komórkowym, nabrał powietrza w usta i wszedł w głąb mieszkania. Krzyczał, aby kobieta szła w stronę światła telefonu. Kobieta odezwała się, że nie wie gdzie jest i nic nie widzi. Policjant pobiegł w stronę pomieszczenia, z którego dochodził głos kobiety i zobaczył w dymie zarys sylwetki. Funkcjonariusz złapał ją za rękę i razem wybiegli z mieszkania na korytarz. Na miejsce szybko przybyło Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarna, które włączyły się w akcję ratowniczą.

Kobieta została zabrana do szpitala, już nic nie zagraża jej zdrowiu. U policjanta lekarz stwierdził podrażnienie dróg oddechowych, ale sierż. Michał Kucaj nie żałuje swojej postawy. Cieszy się, że uratował życie 45-letniej mieszkance Kożuchowa. Mundurowy nie wahał się ani chwili, bo wstępując w szeregi policji, ślubował „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”.

Źródło: Lubuska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię