Policjanci z Pabianic prowadzą dochodzenie zmierzające do ustalenia sprawcy zuchwałego oszustwa. Podający się za policjanta mężczyzna wyłudził od starszej kobiety oszczędności życia i biżuterię.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, prowadzą postepowanie w sprawie oszustwa pod legendą („na policjanta”) gdzie nieustalony sprawca wykonując połączenie na telefon stacjonarny i podając się za członka rodziny, nawiązał kontakt z pokrzywdzoną. Następnie przy ponownym połączeniu sprawca podając się za funkcjonariusza policji, wskazujący fikcyjny numer służbowy oraz fikcyjne dane, wskazał pokrzywdzonej, że odebrała wcześniej telefon od przestępców szykujących napad na osoby starsze, i że w związku z tym policja szykuje zorganizowaną akcję zatrzymania tych osób.

Jednocześnie, nakłonił telefonicznie pokrzywdzoną do przekazania pieniędzy oraz biżuterii i drogich zegarków poprzez wyrzucenie ich przez okno, pod pretekstem ochrony jej dobytku. W ten sposób mieszkanka Pabianic straciła oszczędności życia. Poniżej publikacja zdjęć z zapisu kamery monitoringu, przedstawiająca sprawcę przestępstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię