Inowrocławscy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego i kierują apel do świadków o kontakt. Wczoraj na ul. Dworcowej rowerzysta zderzył się z pieszą, która z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Odpowie za spowodowanie wypadku będąc pod wpływem alkoholu.

Wczoraj (22.09.22), krótko po 19.00, inowrocławscy policjanci zostali powiadomieni o potrąceniu na pasach na ul. Dworcowej. Podczas zbierania informacji na temat zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że przechodząca przez oznakowane przejście dla pieszych 48-latka została potracona przez rowerzystę. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. 24-letni cyklista natomiast doznał potłuczeń, a z uwagi na to, że miał ponad pół promila w organizmie został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Dzisiaj (23.09.22), po zebraniu materiału dowodowego, rowerzysta został przesłuchany w charakterze podejrzanego o spowodowanie wypadku będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został również ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

Policja kieruje prośbę do świadków zdarzenia o kontakt pod numerem telefonu 47 752 83 39.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię