Policjanci z lubelskiego Archiwum X zajmą się sprawą zabójstwa 60-letniej mieszkanki Łęcznej. W 2014 roku ciało kobiety zostało odnalezione w jej mieszkaniu. Początkowo nic nie wskazywało, że doszło morderstwa. Na ciele kobiety nie było widocznych obrażeń. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała jednak, że 60-latka została otruta środkiem ochrony roślin.

Do zabójstwa doszło 4 kwietnia 2014 roku w Łęcznej. Ciało 60-letniej kobiety zostało ujawnione na podłodze oparte o fotel. Nie było widocznych zewnętrznych obrażeń. Charakterystyczne było jednak to, że kobieta miała mokre włosy. Szczegółowe oględziny ciała wykazały ponadto ślady zielonej substancji na ustach. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że 60-latka została otruta środkiem ochrony roślin. Śledztwo prowadzone w tej sprawie nie doprowadziło do ustalenia sprawcy. Niemniej wykluczono aby zabójstwa mogła dokonać osoba spoza rodziny.

Niewykrycie sprawcy zabójstwa i umorzenie śledztwa nie oznacza jednak całkowitego zakończenia sprawy. W takich przypadkach po materiały sprawy sięgają policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Lublinie z tzw. Archiwum X. Dzięki nowoczesnym metodom badań laboratoryjnych, ponownej analizie sprawy oraz pracy operacyjnej bardzo często dochodzi do ustalenia sprawców zabójstw. Policjanci z lubelskiego Archiwum X liczą, że tak będzie również w tym przypadku. Jednocześnie zwracają się z apelem do osób, które mają informacje w tej sprawie o kontakt pod nr tel 47 811 44 11.

W maju ub. r. policjanci z lubelskiego Archiwum X wykryli sprawcę zgwałcenia i zabójstwa 67-letniej kobiety. Do zbrodni doszło w 1989 roku w małej miejscowości w gminie Adamów (powiat zamojski). Ponowna analiza zgromadzonych dowodów i badania genetyczne wykonane przez laboratorium kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie okazały się kluczowe przy rozwiązaniu tej zbrodni. Odpowie za nią 68-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię