Fot. Pixabay

Policjanci przestrzegają, przed przestępcami, którzy podają się za ciężko schorowanego członka rodziny i proszą o pieniądze. Mimo szerokiej akcji profilaktycznej policjantów, wciąż dochodzi do oszustw. Poza dobrze znanymi metodami „na policjanta” czy „na wnuczka” dochodzą nowe rozwiązania. Boleśnie przekonała się o tym 84-latka z Bydgoszczy oszukana „na szczepionkę”.

W czwartek (09.03.23) w godzinach południowych na bydgoskich Wyżynach nieznani sprawcy wyłudzili od kobiety ponad 270 tysięcy złotych. Zadzwonili do kobiety podając się za członków rodziny, którzy są bardzo chorzy i potrzebują leków. Rzekome zagraniczne szczepionki, na które potrzebne były pieniądze, miały uratować życie bliskich 84-latki.

Do przekazania pieniędzy doszło w miejscu zamieszkania starszej kobiety. Pieniądze odebrał mężczyzna w maseczce lekarskiej. Funkcjonariusze prowadzą śledztwo oraz ustalają dane sprawców zdarzenia.

1 KOMENTARZ

  1. Polak zawsze mądry po szkodzie 🙁 Szkoda że policjanci nie przestrzegali by nie strzelać granatnikiem przeciwpancernym w pomieszczeniu/gabinecie 🙁 Polak zawsze mądry po szkodzie 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię