Policjanci kryminalni szczycieńskiej jednostki przy współpracy z Posterunkiem Państwowej Straży Rybackiej w Pasymiu zatrzymali mężczyznę, który nielegalnie łowił ryby na jednym z oczek wodnych na terenie gminy Pasym. W sumie mężczyzna złowił 5 kg ryb w tym szczupaki i liny. Dodatkowo był pod działaniem amfetaminy, do której zażycia się przyznał. Usłyszał już zarzut nielegalnego połowu ryb, posiadania substancji psychoaktywnej i kierowania pojazdu pod jej działaniem.

W piątek (07.08.2020 r.) w godzinach rannych szczycieńscy kryminalni wspólnie przy współpracy z funkcjonariuszami straży rybackiej zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Pasym, który kłusował w pobliżu miejscowości Tylkowo na zbiorniku ekologicznym. Mężczyzna nie będąc do tego uprawnionym miał przy sobie narzędzia służące do połowu ryb, tj. żaki i drgawice oraz żywe szczupaki i liny. W sumie zatrzymany skłusował 5 kg ryb o wartości ponad 120 zł.

Zatrzymany przyjechał swoim autem na miejsce nielegalnego połowu na „wspomaganiu”, gdyż jak zeznał, zażywał amfetaminę, która została ujawniona w jego pojeździe. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny ujawniono kolejne przedmioty służące do połowu ryb. W opinii Komendanta Posterunku Państwowej Straży Rybackiej w Pasymiu, zabezpieczony sprzęt, który mężczyzna wykorzystywał do nielegalnego połowu ryb jest bardzo trudno dostępny na rynku.

Kłusownik został zatrzymany i przewieziony do KPP Szczytno, gdzie przyznał się do postawionych mu zarzutów, czyli nielegalnego połowu ryb, posiadanie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, a także kierowanie pojazdem mechanicznym pod jej wpływem. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

Źródło: warmińsko-mazurska policja 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię