Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu danych mężczyzny, który podejrzewany jest o dokonanie oszustwa. Do zdarzenia doszło w dniu 7 października 2020 roku około godz. 13:12 w Busku – Zdroju przy ul. Bohaterów Warszawy 114 A w kiosku z prasą znajdującym się przy markecie Kaufland. Jak podejrzewają śledczy, w wyniku działania nieustalonego na tę chwilę mężczyzny, pracownica kiosku została pokrzywdzona przestępstwem i straciła 400 złotych.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zgłosiła się ekspedientka kiosku z gazetami znajdującego się przy markecie Kaufland w Busku – Zdroju przy ul. Bohaterów Warszawy 114 A. Jak zeznała, 7 października 2020 roku około godz. 13:12 do kiosku wszedł mężczyzna, który zakupił napój i zapytał, czy ekspedientka może wymienić 1000 zł w banknotach po 20 zł, na tą samą kwotę w banknotach o wyższych nominałach. Kobieta się zgodziła i przygotowała 10 banknotów stuzłotowych. Mężczyzna podał ekspedientce plik banknotów dwudziestozłotowych. Podczas przeliczania okazało się, że brakuje jednego banknotu. Kobieta oddała pieniądze mężczyźnie, aby ten je ponownie przeliczył i uzupełnił o brakującą kwotę. Kiedy ten ponownie przeliczył pieniądze, przyznał rację ekspedientce i dołożył brakujący nominał. Kobieta nie licząc banknotów po raz drugi, wydała przygotowaną wcześniej kwotę 1000 zł. Mężczyzna zabrał pieniądze i wyszedł. Po zamknięciu kiosku ekspedientka zrobiła raport dzienny i zorientowała się, że została oszukana najprawdopodobniej podczas wymiany pieniędzy.

W sprawie tej prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w celu ustalenia sprawcy tego czynu. O kontakt prosimy osoby, które rozpoznają wizerunek mężczyzny z załączonego materiału multimedialnego z monitoringu wizyjnego zainstalowanego w sklepie. Również Ci, którzy mogli być świadkami tego zdarzenia lub posiadają wiedzę mogącą przyczynić się do ustalenia tożsamości mężczyzny podejrzewanego o popełnienie tego czynu, proszeni są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie w tej sprawie. Można stawić się osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Busku – Zdroju (Al. Mickiewicza 19) lub dzwonić pod numer telefonu 47 8045 263 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30). Telefonować można także na całodobowy nr 47 8045 200 w Komendzie Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz na numer alarmowy 112 dostępny na terenie całego kraju.

Apelujemy do osób przyjmujących pieniądze, aby dokładnie sprawdzały czy kwota zadeklarowana przez osobę wpłacającą jest zgodna z rzeczywistością. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy kilkakrotnie przeliczyć banknoty. Prosimy zwracać uwagę także na to, czy banknoty nie noszą śladów fałszerstwa.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię