Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 43-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie zarzuca się pobicie swojej 63-letniej matki. Podejrzany działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Kilka lat wcześniej pobił on ze skutkiem śmiertelnym swojego ojca.

Agresywne zachowanie 43-latka wobec matki nasiliło się w tym roku. Mężczyzna, po opuszczeniu w zeszłym roku zakładu karnego, swoje frustracje zaczął wyładowywać na matce. Wyzwiska, obelgi i wulgaryzmy stawały się coraz częstsze.

Apogeum agresji nastąpiło w tym roku, kiedy rozpoczął stosować wobec niej przemoc fizyczną. W minioną niedzielę pobił matkę pięściami i butelkami po piwie, a kiedy bezbronna leżała na podłodze, zaczął ją kopać i dusić. Kobieta z licznymi obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Jej syn został natomiast zatrzymany przez pszczyńskich policjantów.

Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Kilka lat wcześniej pobił on ze skutkiem śmiertelnym swojego ojca. Wczoraj 43-latek został doprowadzony do sądu, który uwzględnił wniosek prokuratora o jego tymczasowe aresztowanie.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię