Kierujący pojazdami marki VW oraz BMW zostali uznani za współwinnych zdarzenia drogowego zaistniałego w minioną niedzielę w miejscowości Ignaców. Wg obowiązującego od 1 stycznia br. nowego taryfikatora sprawcy zostali ukarani mandatem po 1500 złotych każdy.

2 stycznia br. o godzinie 16:30 w miejscowości Ignaców doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że do zaistnienia zdarzenia przyczynili się oboje kierujący, którzy wykonując nieprawidłowo manewr wymijania doprowadzili do bocznego zderzenia się lusterkami.

30-letni obywatel Ukrainy, zamieszkały na terenie powiatu kępińskiego, który kierował samochodem marki VW oraz 21-letnia mieszkanka gm. Kobyla Góra, kierująca samochodem marki BMW, zostali ukarani mandatem karnym po 1500 złotych każdy, zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia br. nowymi przepisami dotyczącymi wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń, z którym warto się zapoznać.

1 KOMENTARZ

  1. A nie powinno być 1020 zł. „kwota mandatu karnego przypisanego za naruszenie stanowiące znamię zagrożenia powiększona o 1000”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię