18-letni kierowca audi stracił swoje prawo jazdy, które miał niespełna od dwóch miesięcy. Okazało się, że młody mężczyzna brał udział w wyścigu ulicznym, który zakończył na barierze energochłonnej. Policjanci skierowali do Sądu Rejonowego w Przemyślu wniosek o ukaranie.

Wczoraj około godz. 19.30, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Dybawka. Na łuku drogi, w kierunku Krasiczyna, policjanci zauważyli pojazd marki Audi A8, który uderzył w barierę energochłonną, uszkadzając w niej cztery przęsła. Audi również posiadało liczne uszkodzenia.

Kierujący audi, 18-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, oświadczył, że najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia mogła być niesprawna opona. W pojeździe podróżowało jeszcze dwóch pasażerów, również mieszkańców powiatu przemyskiego. Nikt w tym zdarzeniu nie został ranny.

Jednak z relacji świadka wynikało, że „spotkanie” audi z barierką, wyglądało inaczej. Świadek wyjaśnił, że ta kolizja to efekt wyścigu ulicznego, który rozpoczął się w miejscowości Prałkowce, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 40 km/h. Audi oraz toyota jechały „zderzak w zderzak” z dużą prędkością. On jechał w przeciwnym kierunku. Obawiając się, że ścigające się pojazdy doprowadzą do tragedii, widząc jadący w tamtym kierunku policyjny radiowóz, zawrócił. W pewnym momencie audi uderzyło w barierę, a kierowca toyoty odjechał z miejsca zdarzenia.

18-letni kierowca audi stracił prawo jazdy, które jak się okazało, miał raptem od 5 lutego br. Policjanci poinformowali go również o skierowaniu wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Przemyślu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: Podkarpacka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię