Policjanci z wydziału ruchu drogowego pruszkowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie, kierował suzuki na autostradzie A2. Mężczyzna usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek w godzinach wieczornych policjanci z pruszkowskiej drogówki zauważyli na autostradzie A2 kierującego suzuki, który nie trzymał się wyznaczonego na jezdni pasa ruchu. W związku z podejrzeniem, że kierujący może być nietrzeźwy, zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas badania alkomatem okazało się, że 60-latek ma ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca suzuki został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jak tłumaczył, podczas jazdy pił napoje gazowane. O tym, że znajdował się w nich alkohol, dowiedział się dopiero wtedy, gdy policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze m.in. grzywny oraz zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię