Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który ominął samochód ciężarowy stojący przed wyznaczonym przejściem i przejazdem rowerowym, po czym potrącił jadącą prawidłowo rowerzystkę. Kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 17.30 w Zielonej Górze na Trasie Północnej. Jak ustalili policjanci, kierujący VW Touranem 62-letni mieszkaniec Zielonej Góry, nie zatrzymał się przed przejściem i przejazdem rowerowym, omijając samochód ciężarowy, który zatrzymał się, aby przepuścić rowerzystkę. W wyniku niezachowania przez kierującego szczególnej ostrożności doszło do potrącenia rowerzystki.

Kobieta uskarżając się na ból pleców została zabrana do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci na miejscu ustalili także, że bezpośredni świadek zdarzenia – kierowca ciężarówki miał zamontowaną w samochodzie kamerę video, która zarejestrowała niebezpieczną sytuację. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego przez 62-letniego kierującego, policjanci odstąpili od postępowania mandatowego, zatrzymali kierującemu prawo jazdy i skierowali sprawę o ukaranie do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.

Źrodło: Lubuska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię