archiwum

Minutę po północy Nowego Roku do kontroli drogowej policjanci zatrzymali kierującego mazdą. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec Opola ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast podróżujący z nim pasażer jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo, podczas kontroli osobistej, mundurowi znaleźli przy nim narkotyki.

W pierwszej minucie Nowego Roku policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu zatrzymali do kontroli kierującego mazdą. Tej nocy funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Tutaj 23-latek nie miał sobie nic do zarzucenia. Jak podczas każdej tego typu kontroli, mundurowi postanowili sprawdzić obu mężczyzn w policyjnych systemach.

I tu zaczęły się problemy mieszkańców Opola. Okazało się bowiem, że 23-latek nie powinien siedzieć za kierownicą mazdy. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Natomiast przewożony przez niego pasażer był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Opolu, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy poszukiwanym amfetaminę i marihuanę.

Starszy z mężczyzn został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Następnego dnia trafił prosto za więzienne mury. Za posiadanie środków odurzających grozi mu dodatkowo do 3 lat więzienia. Natomiast o losie kierującego zadecyduje już sąd. Za niestosowanie się do orzeczeń sądu grozi do 5 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię