archiwum

O tym, że ostrzeganie innych kierowców światłami przed patrolem policji jest wykroczeniem, przekonał się kierowca opla. Nie dość, że ostrzegał wszystkich jadących to holował nietrzeźwego w renault. Kierowca opla został ukarany mandatem, kierowca holowanego samochodu stracił prawo jazdy.

W czwartek przed 19 w Krypnie kontrolujący prędkość poruszających się pojazdów policjanci, zauważyli nad wyraz życzliwego kierowcę opla. Jechał z dozwoloną prędkością, jednak zanim zdążył minąć stojących funkcjonariuszy zaczął ostrzegać kierowców, migając długimi światłami. Policjanci zatrzymali mężczyznę i ukarali go dwustuzłotowym mandatem za niezgodne z przepisami użycie świateł drogowych.

Funkcjonariusze skontrolowali również kierowcę samochodu holowanego przez życzliwego użytkownika drogi. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości mundurowi ustalili, że kierowca niesprawnego renault ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 55-latek stracił prawo jazy i teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię