Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie dotarło zgłoszenie, że kierowca dużej cysterny poruszającej się po krajowej 36-tce jedzie zygzakiem. Patrol z Komisariatu Policji w Ścinawie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo niebezpieczeństwo potęgował fakt, że przewoził materiały niebezpieczne. 55-latek stracił prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty w tej sprawie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Dyżurny Komendy Policji w Lubinie został telefonicznie powiadomiony przez jednego ze świadków, że po krajowej drodze K-36 jedzie cysterna, której sposób jazdy wskazuje na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. W związku z tym na miejsce natychmiast skierowano patrol z Komisariatu Policji w Ścinawie, który po chwili namierzył wskazany pojazd.

Kierowcą zestawu ciężarowego okazał się być 55-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Po sprawdzeniu okazało się, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak sam przyznał jechał aż z terenu Niemiec.

Niebezpieczeństwo jakie stwarzał nieodpowiedzialny kierowca potęgował fakt, że przewoził on substancje niebezpieczną do produkcji asfaltów. Dzięki czujności innego uczestnika ruchu oraz szybkiej reakcji, nie doszło do żadnej katastrofy czy tragicznego w skutkach zdarzenia.

Zatrzymany stracił swoje prawo jazdy i odpowie karnie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości za co grozić mu będzie kara do 2 lat więzienia, wysokie kary grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Jeżeli posiadamy wiedzę, że ktoś chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywał alkohol, należy w takiej sytuacji osobie bezwzględnie uniemożliwić wsiadanie za kierownicę. Kolejnym krokiem powinien być telefon na nr 112 skąd informacja zostanie przekazana właściwej jednostce Policji. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogą w konsekwencji doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię