44-letni mieszkaniec Rawicza kierując golfem zajechał drogę motorowerzyście. Kierowca samochodu nie zastosował się do znaku „STOP”. Rawiczanin nie miał prawa jazdy. Kierujący jednośladem został hospitalizowany, ma złamaną rękę oraz uraz nogi. Sprawca wypadku odpowie przed sądem.

10 października br. około godz. 16.20 w miejscowości Gołaszyn na wiadukcie w kierunku na Górę doszło do zderzenia dwóch pojazdów, golfa z motorowerzystą. Kierowca VW jadąc drogą „podporządkowaną” nie zastosował się do znaku „Stop” i nie zatrzymał pojazdu na linii warunkowego zatrzymania, tym samym jednocześnie zajechał drogę prawidłowo jadącemu motorowerzyście.

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowcą VW golfa był 44-letni mieszkaniec Rawicza, mężczyzna nie powinien kierować samochodem, ponieważ nie ma do tego uprawnień. Motorowerzystą okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Bojanowo. Pokrzywdzony trafił do szpitala, ma złamaną kość w nadgarstku oraz w dłoni u prawej ręki, doznał również uszkodzenia rzepki w prawym kolanie.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca odpowie za spowodowanie wypadku drogowego, nie uniknie również konsekwencji za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię