Policjanci Wydziału Kryminalnego wielickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z komendy wojewódzkiej zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich prowadzoną w terenie leśnym w miejscowości Pawlikowice (gmina Wieliczka). W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego oraz 28-letniego mężczyznę, a także zabezpieczyli 28 krzewów konopi indyjskich. Za uprawę znacznej ilości narkotyku grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ustalili, że na terenie leśnym w miejscowości Pawlikowice, znajduje się nielegalna plantacja konopi indyjskich. 17 września br. policjanci prowadzili obserwację terenu plantacji.

Ok. godziny 10:00 zauważyli pojazd marki Renault, który zatrzymał się w rejonie plantacji. Z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy twarze mieli zasłonięte kominiarkami – w barwach jednego z krakowskich klubów. Mężczyźni udali się pieszo na teren uprawy krzewów, gdzie zaczęli obrywać gałązki wraz z topami marihuany, które następnie chowali w plecaku. Kiedy mężczyźni zorientowali się, że poza nimi jest ktoś jeszcze w lesie, podjęli pieszą ucieczkę.

Funkcjonariusze po kilku minutach pieszego pościgu zatrzymali 25-letniego (mieszkańca Krakowa) oraz 28 letniego mężczyznę (mieszkańca  gminy Wieliczka). Policjanci przy 25-latku ujawnili kilka gramów marihuany natomiast w plecaku 28-latka zabezpieczono prawie 2 kg świeżo zerwanych gałązek marihuany. Policjanci zabezpieczyli także z terenu plantacji 28 krzewów konopi indyjskich. Niektóre miały ponad 2,5 metry wysokości. Za tą nielegalną „leśną” uprawę obu mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię