Policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który odpowie za posiadanie oraz udzielanie znacznych ilości środków odurzających. Związany ze środowiskiem pseudokibiców podejrzany ukrył w piwnicy blisko 1,8 kg narkotyków.

W czwartek, 16 listopada 2017 roku policjanci pojawili się pod jednym z bloków na Bałutach. Z poczynionych ustalań wynikało, że mieszkający tam pseudokibic jednej z łódzkich drużyn piłkarskich, może dysponować dużymi ilościami środków odurzających. Funkcjonariusze zauważyli typowaną osobę gdy szła w kierunku bloku. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Mimo, że w mieszkaniu mężczyzny nie było narkotyków, to kryminalni nie dali za wygraną.

Wykorzystując psa do wyszukiwania narkotyków dotarli do komórki, w której zabezpieczyli blisko 1780 gramów marihuany. Narkotyki ukryte były w oponie samochodowej. Pies zaznaczył dodatkowe dwa miejsca. Między innymi skrzynkę na listy. Oprócz narkotyków znajdowała się w niej nielegalna amunicja do pistoletu. Podczas działań policjanci zabezpieczyli również ponad 23 gramy mefedronu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu prokuratorskich zarzutów dotyczących posiadania i udzielania znacznych ilości środków odurzających a także nielegalnego posiadania amunicji. 27-latek, który w przeszłości był już notowany, najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię