Szybka i zdecydowana reakcja policjantów z Łodzi zapobiegła starciu pseudokibiców z dwóch zwaśnionych grup. Mundurowi wylegitymowali kilkadziesiąt osób – wśród nich znalazł się poszukiwany 22-latek, który został zatrzymany.

Działania policjantów z zespołu do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców z Łodzi przeprowadzono w czwartek, 16 marca. Wtedy to funkcjonariusze ustalili, że dwie zwaśnione grupy kiboli mogą spotkać się na mieści. Przed godziną 22 zatrzymano do kontroli trzy pojazdy. W pewnym momencie kierowca seata gwałtownie wycofał pojazd, próbując uciec. Zrobił to jednak na tyle nieudolnie, że uderzył w dwa zaparkowane pojazdy, a po chwili był w rękach policjantów.

Podczas sprawdzenia seata znaleziono w nim kominiarki z symbolami jednej z grup pseudokibiców, ochraniacze na zęby i rękawice używane podczas walk. Kierowcą seata okazał się 18-latek, który odpowie przed sądem za spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Na tym jednak policjanci nie poprzestali. Podczas sprawdzania innych rejonów miasta przeprowadzono jeszcze kilka kontroli, podczas których znaleziono akcesoria świadczące o przynależności do grup pseudokibiców. Łącznie mundurowi wylegitymowali kilkadziesiąt osób, wśród nich znalazł się poszukiwany 22-latek, który został zatrzymany.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię