Trzy auta osobowe w rowie, trzy uszkodzone ciężarówki i osiem osób w szpitalu to bilans dzisiejszego zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 12 w Szlichtyngowej. Policjanci wschowskiej drogówki, którzy będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia apelują o rozsądek i ostrożność na drodze, a zwłaszcza o ściągnięcie nogi z gazu z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne.

W poniedziałek (6 listopada) około godziny 9 dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację o zderzeniu kilku aut osobowych i ciężarowych na drodze krajowej nr 12, niedaleko miejscowości Szlichtyngowa. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci potwierdzili informację, zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Zaplanowano drogi objazdowe przez wschowskich i głogowskich mundurowych. Zespoły pogotowania ratunkowego udzieliły pomocy poszkodowanym, którzy zostali przetransportowani do szpitala.

W zdarzeniu uczestniczyło w sumie osiem osób, w tym trzymiesięczne dziecko. Zakleszczonemu w kabinie ciężarówki mężczyźnie pomocy udzielali strażacy, którzy wyciągnęli go ze zniszczonego auta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego jadąc za pojazdami osobowymi i ciężarówkami w wyniku podjętego na drodze manewru w pierwszej kolejności zepchnął do rowu auta osobowe, a następnie uderzył w tył naczepy ciężarówki, która w efekcie domina uderzyła w pojazd ciężarowy jadący przed nią. Na miejscu trwając czynności mające wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność, a także zdjęcie nogi z gazu. To właśnie nadmierna prędkość i niedostosowywanie jej do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków. Zwłaszcza jesienią, gdy jezdnia jest coraz częściej mokra i śliska. A to w połączeniu z nadmierną prędkością sprawia, że droga hamowania niebezpiecznie się wydłuża, co może mieć poważne, nawet tragiczne konsekwencje.

Źródło: Lubuska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię