Bohater serialu przygodowego MacGyver, szarej taśmy technicznej używał w wielu ekstremalnych sytuacjach. Policjanci z oświęcimskiej drogówki, ujawnili jak z jej mocujących właściwości korzystała jedna z kierujących.

We wtorek, 6 lutego 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, pełnili służbę na DK 44 w Oświęcimiu. O godzinie 11.45 na trasie Oświęcim – Zator zauważyli samochód marki Toyota z uszkodzonymi drzwiami od strony kierowcy, przyklejonymi do karoserii taśmą naprawczą. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za toyotą dając kierującej sygnał do zatrzymania się. Kobieta zjechała na pobocze, a następnie nie mogąc uchylić szyby od strony kierowcy, wysiadła z auta drzwiami od strony pasażera.

Podchodząc do auta policjanci potwierdzili, że nie mają przywidzeń, a drzwi do karoserii pojazdu naprawdę są przymocowane szarą taśmą techniczną. Poinformowali 37–letnią mieszkankę powiatu chrzanowskiego, że tak uszkodzonym samochodem nie wolno poruszać się po drogach publicznych. Kobieta z kolei wyjaśniła, że samochód z uszkodzonymi drzwiami został zakupiony kilka dni wcześniej, a ona nie zdawała sobie sprawy, że nie może się nim poruszać (pomimo tego, że samochód nie miał ważnych badań technicznych).

Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierująca mandat karny, a samochód został odholowany.

Źródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię