Foto: archiwum

Kilka porcji narkotyków przy sobie, a z relacji zatrzymanego, również we krwi, miał 26-letni wrocławianin, którego przed kilkoma dniami kontrolowali policjanci z komendy miejskiej. Mężczyzna nie dość, że kierował motocyklem pod wpływem substancji psychoaktywnych, to dodatkowo miał przy sobie ich zapas. Podczas interwencji okazał policjantom dowód osobisty, na którym były resztki białej substancji. Dlaczego jednak nie okazał prawa jazdy? Ponieważ w ogóle go nie posiadał! Teraz grożą mu 3 lata więzienia.

Ta nietypowa interwencja miała miejsce przed kilkoma dniami na terenie wrocławskiego Ołbina. Funkcjonariusze z Referatu Wywiadowczego patrolujący nocą wąskie uliczki tej części miasta, zauważyli mężczyznę, który w środku kalendarzowej zimy, poruszał się na motocyklu marki Honda. Kierujący w pewnej chwili zjechał z jezdni i zaczął poruszać się swoim jednośladem po chodniku. Policjanci postanowili porozmawiać z nim, aby ustalić, dlaczego nie przestrzega obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Kierowcą okazał się 26-letni mieszkaniec Wrocławia. Podczas kontroli podał policjantom dowód osobisty. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na ślady białego proszku widoczne na blankiecie. Zapytany o pochodzenie tej substancji, wrocławianin przyznał policjantom, że przed jazdą zażywał amfetaminę. Potwierdzało to również jego nienaturalne zachowanie podczas kontroli. Mężczyzna był bowiem bardzo pobudzony.

Przy kierowcy wywiadowcy ujawnili dwa foliowe opakowania, w których znajdował się biały proszek. 26-latek poinformował policjantów, że w woreczkach znajduje się amfetamina oraz metaamfetamina. Ponad to okazało się, że prowadził swój motocykl nie mając do tego uprawnień.  Mężczyzna został zatrzymany.

Jego pojazd trafił na strzeżony parking, a 26-latek po pobraniu krwi do dalszych badań, został doprowadzony do komisariatu przy ul. Rydygiera. Tam zważono i zbadano substancje, które miał przy sobie potwierdzając tym samym, że są zakazane.

Teraz zatrzymany kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem. 26-latek musi przygotować się nawet na 3-letnie pozbawienie wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię