Policjanci z Wydziału Kryminalnego z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch 26–latków i 35–latka podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W osobowym oplu, którym poruszali się mężczyźni funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 450 gramów marihuany. Dodatkowo w trakcie przeszukań w miejscach zamieszkania, u 35–latka ujawniono i zabezpieczono ponad 35 gramów tego samego specyfiku, u drugiego z pasażerów, 26–latka zabezpieczono 37 gramów nielegalnego suszu, ponad 7 gramów amfetaminy 1 sztukę amunicji do broni myśliwskiej. Trzeci ze sprawców – kierowca Opla w swoim mieszkaniu posiadał dodatkowo ponad 50 gramów marihuany. Wczoraj Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ostrowieccy kryminalni w miniony czwartkowy wieczór na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli samochód osobowym marki Opel, którym poruszali się trzej mężczyźni. Policjanci od pewnego czasu podejrzewali, że mężczyźni ci mogą trudnić się narkotykowym procederem. Autem kierował 26–letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Pasażerami byli 35–latek, mieszkaniec gminy Waśniów i 26–letni ostrowczanin.

W trakcie kontroli samochodu kryminalni ujawnili reklamówkę z suszem roślinnym, wstępnie zidentyfikowanym jako marihuana w ilości ponad 450 gramów. Zabronione substancje zostały zabezpieczone, a wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie dalszych czynności, podczas przeszukania dokonanego u 35–latka stróże prawa ujawnili dodatkowo ponad 35 gramów marihuany, a u drugiego 26–letniego pasażera ponad 37 gramów takiego samego narkotyku, ponad 7 gramów amfetaminy oraz jedną sztukę amunicji do broni myśliwskiej. W mieszkaniu 26–letniego kierowcy również ujawnili marihuanę w ilości nie mniejszej niż 50 gramów.

Dodatkowo ustalono, iż udzielał on narkotyków 35–latkowi. Zabronione środki trafiły do badań laboratoryjnych. Wczoraj Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Źródło: Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię