Na S19 w pobliżu Janowa Lubelskiego niemal doszło do czołowego zderzenia auta osobowego, które jechało pod prąd, z busem. Materiał z monitoringu trafił do Policji, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Jak wynika z nagrania, 11 maja na drodze ekspresowej nr 19, na węźle Janów Lubelski kierująca Volkswagenem wjeżdża pod prąd. Jadąc lewym pasem omijała prawidłowo jadące pojazdy. W pewnym momencie na jej drodze pojawił się jadący prawym pasem pojazd ciężarowy oraz bus poruszający się pasem lewym. Na szczęście kobiecie udaje się gwałtownie zjechać na pobocze i ominąć pojazdy. Po tym niebezpiecznym incydencie kierująca po przejechaniu kilku metrów zawraca.

Jak ustalili policjanci właścicielką pojazdu jest 29 latka. Teraz prowadzimy czynności zmierzającego do ustalenia, czy to ona kierowała pojazdem. Za jazdę pod prąd drogą ekspresową lub autostradą grozi mandat karny w wysokości do 2 tys. zł i 15 pkt., karnych. Dodatkowo kobieta może odpowiadać za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi kolejna wysoka grzywna. Sprawa może zostać skierowana do sądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię