Piscy dzielnicowi interweniowali po zgłoszeniu o mężczyźnie, który miał nietrzeźwy jechać rowerem wymachując przy tym nożem. Gdy funkcjonariusze go zauważyli, mężczyzna na ich widok próbował odjechać w przeciwnym kierunku. Po zatrzymaniu okazało się, że 52-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Z uwagi na jego agresywne zachowanie dzielnicowi zdecydowali o zatrzymaniu rowerzysty w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

W czwartek (28.09.2017) piscy dzielnicowi interweniowali na skrzyżowaniu ulicy Olsztyńskiej i Orzyskiej w Piszu. Otrzymali bowiem zgłoszenie, że od strony miejscowości Maldanin rowerem jedzie mężczyzna, który najprawdopodobniej jest pijany, a do tego wymachuje nożem. Treść zgłoszenia szybko została potwierdzona. Dzielnicowi zauważyli rowerzystę, którzy trzymał w ręku nóż i wymachiwał nim. Na widok policjantów mężczyzna zawrócił zamierzając odjechać. Bardzo szybko został jednak zatrzymany przez policjantów. Był to znany dzielnicowym 52-letni mieszkaniec piskiej gminy.

Mężczyzna podczas interwencji był wyraźnie pobudzony i agresywny. Czuć było od niego alkohol. Policjanci sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że 52-latek jechał rowerem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

W tej sytuacji dzielnicowi zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny w policyjnym areszcie, a jego nóż zabezpieczyli. Po wytrzeźwieniu usłyszy on dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Drugi natomiast posiadania w miejscu publicznym niebezpiecznego narzędzia, gdzie okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełniania przestępstwa.

Za popełnienie tych dwóch czynów 52-letniemu rowerzyście grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3 000 złotych.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię