W minioną sobotę policjanci z wydziału ruchu drogowego staszowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena, który jak się okazało, oprócz popełnionych wykroczeń drogowych był pijany. 71 –letni mieszkaniec miasta miał w organizmie promil alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę po godzinie 15, funkcjonariusze staszowskiej drogówki pełniąc służbę w Staszowie na ul. Opatowskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Podczas kontroli policjant nabrał przypuszczeń, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Po przebadaniu okazało się, że 71-letni mieszkaniec Staszowa był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Kierowcy na miejscu zatrzymano prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię